„Prędkość – Zero Tolerancji”

Ponad 6100 aut skontrolowanych i blisko 3600 wykroczeń, głównie to przekroczenie dozwolonej prędkości. Tak wyglądają statystyki po kilkudniowej akcji policji pod nazwą „Prędkość – Zero Tolerancji”.

Policjanci w ramach akcji na terenie województwa kontrolowali kierowców głównie pod względem przekraczania dozwolonej prędkości. Działania odbyły się przez 4 dni od rana do wieczora na drogach krajowych i wojewódzkich. Podczas służby funkcjonariusze skontrolowali 6121 samochodów osobowych, ciężarowych oraz busów. W trakcie akcji mundurowi przeprowadzili 9483 kontroli stanu trzeźwości.

W trakcie prowadzonych działań policjanci na terenie Wielkopolski zatrzymali 69 praw jazdy, w tym 34 za przekroczenie prędkości. Zatrzymano też 482 dowody rejestracyjne. Łącznie policjanci ujawnili niemal 5 tysięcy wykroczeń, z czego prawie 3,6 tys. dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

Jak mówi podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji, szczególnie teraz w okresie jesienno — zimowym należy pamiętać o tym, że niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl