Śmierć z wychłodzenia?

Niewykluczone, że wychłodzenie było przyczyną zgonu 45-letniego mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w jednej z altan na terenie, po byłych ogródkach działkowych przy ulicy Dmowskiego w Poznaniu.

Jak powiedział nam podkom. Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji — wstępnie wykluczono udział osób trzecich, przyczyna śmierci mężczyzny będzie znana po wykonaniu sekcji zwłok.

Ciało 45-latka zostało znalezione nad ranem w jednej z altan na terenie po byłych ogródkach działkowych. Na miejscu pojawili się policjanci, technik kryminalny oraz prokurator. Zabezpieczone zostały ślady. Prowadzone jest śledztwo, które ma wyjaśnić, okoliczności i przyczynę zgonu. Niewykluczone, że przyczyną śmierci było jednak wychłodzenie. Wiadomo, że zmarły był osobą bezdomną i mieszkał w jednej z altan.

Podczas tej zimy z powodu wychłodzenia w Wielkopolsce zmarło już kilka osób. Policja i straż miejska apelują, aby informować ich o miejscach gdzie są koczowiska bezdomnych. Wtedy łatwiej będzie można dotrzeć do takich osób i zaoferować im pomoc.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl