Pralkomat stanął w Poznaniu. Mieszkańcy okolicy dość zaskoczeni

W zeszłym roku w Polsce zaczęły pojawiać się pralkomaty, jeden z nich stanął ostatnio w Poznaniu przy jednej ze stacji benzynowych. Urządzenie ma służyć między innymi podróżnym.  

PRALKOMAT W POZNANIU

Nowy automat znajduje się przy jeden z poznańskich stacji benzynowych przy ulicy Chartowo 21 na poznańskich Ratajach. Jego pojawienie się zaobserwowali mieszkańcy, cześć z nich była widokiem zewnętrznej pralki zaskoczona. W Polsce pralkomaty to nowość, pierwsze urządzenia zaczęły pojawiać się nad Wisłą w zeszłym roku. Jak poinformował nas pracownik stacji, w Poznaniu urządzenie postawiono nie dalej niż tydzień temu.  

MIESZKAŃCY ZASKOCZENI

Jedna z internautek podzieliła się zdjęciem urządzenia na mediach społecznościowych i zapytała, co inni użytkownicy portalu sądzą o pralkomacie. W odpowiedziach na wpis kobiety pojawiły się różne głosy, część internautów zastanawiała się czy pralka, która znajduje się na zewnątrz będzie cieszyła się popularnością wśród mieszkańców. Inni zaznaczali, że jej przeznaczenie docenią podróżni. 

Przejechałam kamperem z rodziną Europę i takie pralki spełniały nasze oczekiwania. Godzinę prania z reguły spędzaliśmy na zakupach w pobliskich marketach lub na przekąsce i kawie. – napisała pani Justyna pod zdjęciem pralkomatu. 

Firma, która ustawiła urządzenie, to polski start’up. Pralkomaty pojawiały się dotychczas między innymi na trasach samochodów transportowych, czy w pobliżu campingów w atrakcyjnych turystycznie miejscach kraju. Łącznie firma postawiła już 56 takich urządzeń.  

JAK DZIAŁA PRALKOMAT?

Pralkomat składa się z pralki oraz suszarki. W urządzeniu zamontowany jest również panel do obsługi płatności. Automat obsługuje trzy programy od 20 do 45 minut oraz dwa tryby suszenia 20 i 40 minutowy. Środki czyszczące można zakupić w urządzeniu lub skorzystać z własnych. Cena za pranie bez względu na wybrany program ubrań to 15 złotych, za wysuszenie zapłacimy 8 złotych.  

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl