Poznańska Konfederacja i PiS wspólnie w wyborach samorządowych w Poznaniu

Wśród zaskakujących decyzji politycznych znalazła się koalicja między lokalnymi strukturami Nowej Nadziei (część Konfederacji), a Prawem i Sprawiedliwością. Ta współpraca oznacza, że Nowa Nadzieja poprze kandydaturę Zbigniewa Czerwińskiego z PiS na prezydenta Poznania.

Poznańskie struktury PiS i Nowej Nadziei sądzą, że wspólne wystawienie kandydatów może przynieść sukces, a głównym celem jest „rozkruszenie betonu”, czyli wygranie z dominującą obecnie w Poznaniu Platformą Obywatelską. Kandydat PiS krytycznie ocenia rządy dotychczasowej ekipy miejskiej. Nazwał Poznań „zabetonowanym i zasuszonym miastem”.

Bez narodowców

Wspólny komitet wyborczy o nazwie Zjednoczona Prawica pomimo nazwy, nie obejmuje wszystkich ugrupowań skupionych wokół politycznej prawicy. Ruch Narodowy oraz Korona Grzegorza Brauna nie wzięły udziału w łączeniu sił.

Walka z lewicową polityką

Konfederacja wielokrotnie ostro krytykowała politykę Platformy Obywatelskiej. Zgodnie z deklaracją komitet nie zamierza zamykać list kandydatów na radnych, dążąc do jak najszerszej koalicji. PiS nie wyklucza również innych potencjalnych koalicjantów w ramach wspólnego komitetu Zjednoczonej Prawicy w Poznaniu.

Czytaj też: Już jest. Informator podpowie, jak głosować w wyborach

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl