Wielkopolska

Kontrowersyjny pomysł. Pomnik ze złota dla radnego

W urzędzie gminy Ostrów Wielkopolski wpłynął nietypowy wniosek dotyczący wybudowania pomnika ze złota dla jednego z radnych, Henryka Kwietnia. Autor petycji argumentuje, że to „złoty człowiek” i zasługuje na wyjątkowe uhonorowanie. Mimo absurdalności propozycji, musi ona być rozpatrzona zgodnie z procedurami.

Petycję w sprawie wybudowania pomnika ze złota dla radnego Henryka Kwietnia wywieszono na tablicy ogłoszeń w urzędzie gminy. Autor wniosku argumentuje, że Henryk Kwiecień jest jednym z najbardziej zasłużonych radnych, dlatego zasługuje na wyjątkowe uhonorowanie. W celu zaoszczędzenia pieniędzy, sugeruje on wykonanie pomnika z brązu lub mosiądzu, ale zaznacza, że nie powinien być to minimalizm, a pełna postać.

Reakcje

Zarówno wójt gminy, Piotr Kuroszczyk, jak i sam radny Kwiecień uważają propozycję za żart i złośliwość, lecz jednocześnie konieczne jest jej rozpatrzenie zgodnie z obowiązującymi procedurami. Wójt podkreśla, że jest to zbędna praca, którą muszą podjąć radni.

Radny Kwiecień, mimo że czuje się zszokowany pomysłem, podchodzi do sprawy z humorem. Uważa, że próba ośmieszenia go przed wyborami samorządowymi jest niepotrzebna, ale jednocześnie traktuje sytuację z przymrużeniem oka. Dodaje, że podejrzewa, kto mógłby stać za tym absurdalnym wnioskiem.

Czytaj też: Poznańska Konfederacja i PiS wspólnie w wyborach samorządowych w Poznaniu

Źródło: PAP.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl