Już jest. Informator podpowie, jak głosować w wyborach

Jak trafić do lokalu wyborczego, czy jak zostać członkiem komisji wyborczej? Na te i wiele innych pytań odpowie informator, uruchomiony specjalnie na kwietniowe wybory samorządowe. Znajdziemy go w sieci.

Strona www.poznan.pl/wyborysamorzadowe2024 to kompendium wiedzy o zbliżających się wyborach samorządowych. To właśnie tu zebrano najważniejsze informacje w jednym miejscu. Każdy poznaniak będzie mógł szybko i łatwo dowiedzieć się m.in. gdzie znajdują się lokale wyborcze, jakie są warunki udziału w głosowaniu oraz co trzeba zrobić, aby zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej.

– Na stronie pojawiły się już pierwsze informacje. Warto co jakiś czas na nią zaglądać, ponieważ to najprostszy sposób znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania. Witryna jest na bieżąco aktualizowana zgodnie z harmonogramem przewidzianym w kalendarzu wyborczym – informuje poznański Urząd Miasta.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Wtedy Polacy wybiorą członków rad gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. 

Jeżeli w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast pierwsza tura głosowania nie przyniesie rozstrzygnięcia, 21 kwietnia przeprowadzona zostanie druga. 

Szczegółowych informacji związanych z głosowaniem udziela Biuro Poznań Kontakt. Konsultanci są dostępni w dni powszednie, w godzinach od 7:30 do 20:00, pod numerem 61 646 33 44. 

Czytaj też: Poznańska giełda staroci zmienia miejsce

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl