Galerii Malta prawie już nie ma. Zresztą zobaczcie sami [ZDJĘCIA]

Wyburzanie Galerii Malta w Poznaniu trwa w najlepsze. To było niegdyś symboliczne miejsce, które przez czternaście lat stanowiło centrum handlowe dla mieszkańców. Obiekt zamknięto 19 grudnia 2023 roku. W planach jest wybudowanie tutaj nowego osiedla wraz z hotelem.

Zamknięcie Galerii Malta, będącej popularnym miejscem zakupów i spotkań w Poznaniu nastąpiło po wielu latach działalności. Jeszcze w 2023 roku właściciel obiektu uzyskał pozwolenie na rozbiórkę, która obecnie wchodzi w decydującą fazę.

Przez pewien czas istniały obawy okolicznych mieszkańców dotyczące losu kładki nad ulicą Baraniaka. Prowadziła ona na teren Galerii Malta i została wyłączona z użytku pod koniec ubiegłego roku. Jednak zastępca prezydenta Poznania uspokoił społeczność, zapewniając, że kładka pozostanie w miejscu.

Teren galerii został już ogrodzony pod koniec 2023 roku, a w środku obiektu rozpoczęły się prace rozbiórkowe, które zostały już zakończone. Na początku lutego na miejscu pojawił się ciężki sprzęt, który rozpoczął wyburzanie konstrukcji, przygotowując teren pod nowe inwestycje.

Zobaczcie, jak to wygląda pod koniec lutego.

Czytaj też: „Malta nie dla deweloperów”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl