Wielkopolska

Po Gnieźnie Śrem? Ale ulewa!

Służbom nie udało się jeszcze posprzątać po nawałnicy, która nawiedziła Gniezno, a z potężną ulewą w środowe popołudnie zmagali się mieszkańcy Śremu. Zobacz film.

Samochód przypominający walczącą z falami amfibię – to zaledwie kadr z filmu opublikowanego przez jednego użytkowników Facebooka na profilu Lubuscy Łowcy Burz. Filmik nie dotyczy jednak Lubuskiego, a leżącego w Wielkopolsce Śremu.

Poniżej jeden z komentujących wkleja zdjęcie z Ostrowa Wielkopolskiego. Tam również solidnie lunęło.

Tak padało w Ostrowie Wielkopolskim fot. FB Lubuscy Łowcy Burz

Jak informuje Tygodnik Śremski, podtopione zostały niektóre ulice. Woda wlewała się do piwnic i na prywatne posesje. W Śremie najgorzej było w okolicach ul. Szkolnej, Powstańców Wielkopolskich i Alei Solidarności. Służby w niektórych przypadkach zmuszone były wypompowywać wodę.

Wszystko wskazuje jednak na to, że nie było aż tak źle, jak dwa dni temu w Gnieźnie.

– Mieliśmy oberwanie chmury. Teraz sytuacja znacznie się poprawiła. Zastępy straży nadal jeżdżą, ale nic groźnego się nie wydarzyło. Nie doszło do zagrożenia życia czy zdrowia. Głównie nasze zastępy jeździły aby wypompowywać wodę z zalanych piwnic – informował redakcję wPoznaniu.pl w środę ok. godz. 18.30 asp. sztab. Dariusz Rogasik, rzecznik prasowy Śremskiej straży.

Film: FB Lubuscy Łowcy Burz

Czytaj też: Wilda zielenieje? Jest jednak apel. Może dotyczy właśnie Ciebie

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl