Pierwsza Gwiazdka Michelin dla poznańskiej restauracji! Jest więcej wyróżnionych

Ogromny sukces poznańskich restauracji. Już w debiucie eksperci Michelin wyróżnili jedną z nich gwiazdką. Poznań pojawił się na mapie przewodnika Michelin po najlepszych restauracjach świata.

Gwiazdka Michelin w Poznaniu

Eksperci Michelin pierwszy raz sprawdzili restauracje w Poznaniu. Łącznie wyróżnili aż 11 restauracji w całym mieście. To aktualnie trzeci najlepszy pod tym względem wynik w kraju. Więcej ma tylko Warszawa i Kraków. Co ważne, już w debiucie Poznań wzbogacił się o restaurację z jedną gwiazdką Michelin. Zaszczyt ten spotkał restaurację Muga.

 To dla Poznania ogromne wyróżnienie, ale także docenienie wieloletniej, konsekwentnej i ciężkiej pracy na polu gastronomii. Poznań od dawna kojarzony jest z doskonałą kuchnią na światowym poziomie, a rekomendacje Michelin są tego dobitnym potwierdzeniem – mówi Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Poznań na mapie najlepszych restauracji

Eksperci podkreślili, że w przygotowywanych potrawach widzą głębię, elegancję i balans. Szczególnie wyróżnili przegrzebki z sałatą morską i komosą ryżową oraz kaczkę z burakami i czarnym bzem. Oprócz Mugi, także 10 innych poznańskich restauracji znalazły się w The Michelin Guide, czyli przewodniku Michelin po najlepszych restauracjach świata. Dwie z nich, Fromażeria (ul. Ratajczaka 27) oraz TU. (ul. Grunwaldzka 34A) zostały nagrodzone Bib Gourmand Award, dla lokali o prostszej kuchni i bardziej przystępnych cenach.

Pozostałe wyróżnione restauracje, to:

  • 62 Bar & Restaurant (ul. Św. Michała 62)
  • A nóż widelec (ul. Czechosłowacka 133)
  • Delicja (pl. Wolności 5)
  • Nooks (ul. Poplińskich 1)
  • Papavero (ul. 3 Maja 46)
  • SPOT (ul. Dolna Wilda 87)
  • The Time (ul. Młyńska 12)
  • Zen On (ul. Ratajczaka 25)

Pierwszy raz dwie gwiazdki

Po aktualizacji przewodnika warto wyróżnić także krakowską restaurację Bottiglieria 1881 z Krakowa. Jest to pierwsza polska restauracja wyróżniona dwiema gwiazdkami Michelin. Eksperci docenili stoliki naprzeciwko otwartej kuchni, dzięki czemu można oglądać mistrzów w akcji. 

Czytaj także: Nowy Rynek już żyje. Jacek Jaśkowiak: Chciałbym pokazać politykom PiSu ten efekt

Źródło: Michelin Guide

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl