MAX Burger otwiera nowy lokal w Poznaniu. Czy ma szansę z inną znaną siecią od burgerów?

Wkrótce mieszkańcy Poznania będą mieli okazję spróbować szwedzkich burgerów. W nowym lokalu sieci MAX Burger, który zostanie otwarty przy galerii M1.

Lokalizacja przy popularnej galerii M1 ma zagwarantować sieciówce duży ruch klientów. Zarówno tych robiących zakupy, jak i poszukujących szybkiego i smacznego posiłku. MAX Burger, to znana szwedzka sieć, która przygotowuje klasyczne burgery, ale również opcje wegetariańskie.

W Polsce działają takie sieci jak McDonald’s, Burger King, KFC, a także polskie marki jak Bobby Burger czy North Fish. Nowy lokal w Poznaniu to zaplanowana akcja szwedzkiej sieci, która do 2029 roku pragnie w Polsce otworzyć 25 nowych restauracji. Wszystkie lokale MAX Burger są własnością marki i firma nie planuje lokali franczyzowych. Richard Bergfors, CEO Max Burgers w wywiadzie dla Forbesa potwierdził, że największym konkurentem jest McDonald’s.

– Można powiedzieć, że rywalizujemy z nim od pół wieku, odkąd pojawił się w Szwecji w 1973 r. Jako MAX mamy jednak nieco dłuższą historię. Moi rodzice otworzyli pierwszą restaurację w 1968 r., kiedy w całej Europie nie było jeszcze McDonald’s. Rok temu przejęliśmy po naszym największym konkurencie lokal w centrum Sztokholmu – ten sam, w którym kiedyś znajdowała się najstarsza placówka McDonald’s w Szwecji. Teraz znajduje się tam flagowa placówka MAX, którą zarządza mój młodszy brat – powiedział Bergfors w rozmowie z dwutygodnikiem o tematyce biznesowej.

Czytaj też: Dawid Podsiadło zagrał w Poznaniu. Miasto zapłaciło ponad pół miliona złotych

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl