Mąż zamordowanej Natalii doprowadzony do prokuratury. „Podejrzewamy, że nie mówi nam całej prawdy”

Mąż tragicznie zmarłej Natalii P.-R. trafił do prokuratury. Jest przesłuchiwany w sprawie jej śmierci.

Zaginiona Natalia nie żyje

39-letnia Natalia, zaginęła w sobotę 15 czerwca. Jej ciało zostało znalezione w środę, 19 czerwca w lesistym kompleksie na przedmieściach Poznania. Tego samego dnia policja zatrzymała 60-letniego męża kobiety. Niepotwierdzone doniesienia sugerują, że kobieta planowała rozstać się z mężem i spotykała się z innym mężczyzną.

Przesłuchanie męża Natalii

W czwartek, 20 czerwca policja przewiozła 60-letniego męża Natalii z aresztu do prokuratury, gdzie ma zostać przesłuchany. Według informacji policji, mężczyzna posiada wiedzę na temat tego, co się stało z jego żoną, ale dotychczas to ukrywał. Nie wykluczone, że śledczy chcą mu postawić zarzut zabójstwa lub nieumyślnego spowodowania śmierci.

– Podejrzewamy, że nie mówił on nam prawdy. A jesteśmy przekonani, że ma wiedzę dotyczącą zarówno zaginięcia jego żony, jak i jej śmierci. Mężczyzna będzie pozostawał w dyspozycji policjantów i prokuratorów zajmujących się tym śledztwem – mówił w środę rzecznik wielkopolskich policjantów Andrzej Borowiak.

Również w czwartek odbędzie się sekcja zwłok Natalii. Według niepotwierdzonych doniesień medialnych, istotnym punktem śledztwa może okazać się analiza danych zawartych na komputerze męża kobiety, który zawodowo zajmuje się informatyką.

Czytaj także: Smutna wiadomość. Poszukiwana Natalia z Gortatowa niestety nie żyje

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl