Sprzedawali nielegalne trunki na poznańskim starym mieście

Poznańscy policjanci podczas przeszukania jednego z klubów na poznańskim Starym Rynku odkryli 600 sztuk nielegalnego alkoholu. To jednak nie koniec przewinień właściciela lokalu i jego pracowników.

Stare Miasto Poznań

Poznańscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z klubów znajdującym się na Starym Rynku w Poznaniu sprzedawany jest alkohol bez wymaganej koncesji. Wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej postanowili to sprawdzić. Podczas przeszukania lokalu znaleziono prawie 600 butelek różnych marek wysoko procentowych napoi, które nie miały odpowiednich zezwoleń. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar i kontynuowali inspekcję lokalu.

– Okazało się również, że trunki oraz bilety wstępu sprzedawano z pominięciem kasy fiskalnej – poinformował Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Właściciel starał się wyjaśnić całą sytuację, ale jego tłumaczenia nie przekonały policjantów. Funkcjonariusze KAS nałożyli na właściciela klubu oraz jego dwóch pracowników mandaty o łącznej wartości 16 tysięcy złotych.

– Mandaty zostały wystawione za brak nadzoru właściciela nad pracownikami oraz sprzedaży produktów z pominięciem kasy fiskalnej – dodał Łukasz Paterski.

Dodatkowo, właścicielowi klubu grozi zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związaną z handlem napojami wysokoprocentowymi oraz konfiskata zabezpieczonego alkoholu.

Czytaj także: Ciało znaleźli w lesie. Policja publikuje zdjęcia

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl