Były trener Lecha Poznań bez pracy. Powodem sprawy rodzinne

Maciej Skorża opuści Urawa Red Diamonds po sezonie 2023. Komunikat w sprawie byłego szkoleniowca Lecha Poznań został opublikowany na oficjalnej stronie klubu. Powodem takiej decyzji mają być sprawy rodzinne trenera.

Maciej Skorża funkcję szkoleniowca japońskiej drużyny objął 10 listopada 2022 r. Razem z zespołem w maju 2023 r. sięgnął po triumf w azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Szkoleniowiec rezygnuje

Plotki o odejściu polskiego trenera pojawiały się w mediach już od jakiegoś czasu. We wtorek, 21 listopada na stronie Urawa Red Diamonds oficjalnie poinformowano o zakończeniu współpracy z trenerem.

Skorża podkreślił, że jest to dla niego bardzo trudna decyzja, gdyż czuje się związany z zawodnikami, personelem klubu oraz kibicami, ale zdecydował się nadać priorytet sprawom rodzinnym. Podobnie postąpił po sezonie 2021/2022, gdy zrezygnował z prowadzenia Lecha Poznań.

Zanim nastąpi do pożegnania, Maciej Skorża poprowadzi japoński zespół w Klubowych Mistrzostwach Świata. 15 grudnia Urawa zmierzy się z meksykańskim Leon w ćwierćfinale. Jeśli wygrają, kolejnym rywalem będzie Manchester City.

Zobacz też: Marcin Oleksy spotkał się z Andrzejem Dudą. Prezydent odznaczył go za wybitne zasługi

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl