Liczne imprezy na Świętym Marcinie na 11 listopada. Przedsiębiorcy chcą przywrócić blask ulicy

Przedsiębiorcy na własną rękę zorganizowali imprezę, która ma uzupełnić wydarzenie miejskie. Przez 3 dni na ulicy Święty Marcin będzie można spróbować lokalnych przysmaków, posłuchać muzyki na żywo i wziąć udział w licznych warsztatach.

IMPREZA, KTÓREJ MIAŁO NIE BYĆ

Imieniny Ulicy Święty Marcin miały się w tym roku nie odbyć. Wszystko przez remonty w centrum miasta. W zamian za to w Poznaniu świętować będziemy Dni Świętomarcińskie na placu Kolegiackim, Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta oraz w parku Chopina. Wydarzeniu przyświecać będzie hasło “Czyń Dobro”. Więcej o imprezie można przeczytać TUTAJ.

ŚWIĘTY MARCIN SPRZED REMONTÓW

Przedsiębiorcy zdecydowali jednak, że oddolnie zorganizują własne obchody. Chcą w ten sposób przypomnieć o świetności ulicy. Nie chcą jednak być konkurencją dla imprezy organizowanej przez miasto, a jedynie jej uzupełnieniem. Na wyremontowanym fragmencie od ulicy Gwarnej do Ratajczaka odbędzie się więc 3-dniowe wydarzenie, którego główna część będzie miała miejsce 11 listopada.

Niekwestionowana wizytówka Poznania już od lat jest remontowana i najprawdopodobniej będzie remontowana aż do końca 2023 roku. Nie możemy zaangażować się w prace remontowe, ale z całą pewnością możemy zainicjować łańcuch relacji, który wzmocni tożsamość naszej społeczności i wizerunek ulicy. – napisali organizatorzy z Koalicji Święty Marcin.

CO W PROGRAMIE?

Rogale, grzane wino, kawa, miody, chleby, sery, ostrygi, przetwory mięsne i inne produkty serwowane przez lokalne biznesy. Program wydarzenia jest naprawdę bogaty. Organizatorzy zapraszają na liczne koncerty. Na scenie przed Alfami wystąpi między innymi zespół instrumentów dętych blaszanych Poznań Brass wraz z tenorem Voytkiem Soko-Sokolnickim. Odbędzie się również koncert “Sercem z Ukrainą” Ulyany Hedzik-Tobery.

Świetnie odnajdą się tam również rodziny z dziećmi. Pociechy można zabrać na różne warsztaty, między innymi ceramiczne czy o zdrowym mówieniu i świadomym oddychaniu. Najmłodsi będą też mogli stworzyć figurki swoich ulubionych zwierząt. 11 listopada będzie można również udać się na Świętomarcińskie przechadzki z przewodnikami.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl