Zobacz, jak pracują psy policyjne

Poznańscy policjanci pokazali dziś na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych, co potrafią ich czworonożni podopieczni. Psy atakowały jednego z funkcjonariuszy, przebranego za napastnika. Potrafiły również wykazać się wyjątkowym posłuszeństwem.

PSY Z CAŁEJ EUROPY

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych trwa w Poznaniu w najlepsze. Sympatycy czworonogów odwiedzają Międzynarodowe Targi Poznańskie, by zobaczyć najlepszych psich sportowców, dowiedzieć się czegoś o tresurze swoich pupili lub po prostu, żeby popatrzeć na piękne i zadbane psy różnych ras.

POKAZ PSICH POLICJANTÓW

Imprezie towarzyszą różne pokazy i szkolenia. Wczoraj pisaliśmy o psim freestyle’u frisbee. Dzisiaj na targowej hali swoje psy pokazali poznańscy policjanci. Czworonogi musiały wykazać się posłuszeństwem, chodzić przy nodze właściciela i słuchać jego komend. Zwierzęta potrafiły poczekać na swojego policjanta, nawet wtedy, kiedy ten oddalał się od nich i krążył wokół innych psów.

Później jeden z mundurowych ubrał specjalny usztywniony kaftan i wcielił się w rolę przestępcy. Funkcjonariusze pokazali różne warianty ćwiczeń. Psy były puszczane bezpośrednio na napastnika, broniły zaatakowanych policjantów i goniły uciekających złodziei. Za każdym razem przestępca był bez szans.

WIELE TALENTÓW

Polska policja zatrudnia obecnie ponad 900 psów. Większość z nich doskonale potrafi wytropić ludzi, spora część to psy patrolowe, a niektóre przeszkolone są do wyszukiwania materiałów wybuchowych czy narkotyków. Najlepiej do takich ról nadają się owczarki niemieckie i holenderskie, labradory czy belgijskie malinois.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl