Wielkopolska

Ktoś związanego psa zamknął w plecaku i wyrzucił

Na jednej z ogrodniczych działek w Lesznie przypadkowy przechodzień znalazł związanego i zamkniętego w plecaku psa. Porzucona suczka została potraktowana okrutnie.

PIES ZAMKNIĘTY W PLECAKU

Tego makabrycznego odkrycia dokonał działkowicz, który przyjechał na swój ogród sprawdzić jak teren wygląda po zimie. Na ogrodzie leżał plecak a z niego wystawała głowa psa. Gdy właściciel ogródka go otworzył zobaczył, że pies jest związany. Informacja o znalezionym psie dotarła do pracowników schroniska dla zwierząt w Henrykowie pod Lesznem. To oni upublicznili zdjęcia plecaka i psiaka, bo liczą, że być może ktoś pomoże namierzyć właściciela zwierzaka.

– Publikujemy zdjęcia plecaka i rzeczy, które w nim były. Może ktoś rozpozna sunię lub rzeczy z nią porzucone. Gwarantujemy anonimowość, a osoba, która to zrobiła, powinna ponieść adekwatną karę. Sunia jest zaczipowana, ale niestety czip nie jest zarejestrowany. Najważniejsze, że jest już bezpieczna. Dziękujemy osobom, które zgłosiły ten fakt i tym samym uratowały zapewne jej życie” – tak przedstawia się sytuacja – czytamy na oficjalnym profilu Facebookowym Schroniska dla zwierząt Henrykowo – Leszno.

PROŚBA O KONTAKT                                

Osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu sprawcy lub sprawców proszone są o kontakt pod nr tel. 604 264 625, 531 249 797.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl