Licytacja rowerów miejskich trwa

Każdy może wziąć udział w licytacji, na którą trafiło 256 rowerów miejskich 3G. Cena wywoławcza dla licytującego to 61,50 zł. To może być ostatnia szansa dla zainteresowanych, bo zdecydowaną większość rowerów kupiły już jednostki miejskie, szkoły i placówki oświatowe.

Warto zaznaczyć, że miniony sezon był ostatnim w historii Poznańskiego Roweru Miejskiego. Obecnie ma miejsce demontaż ponad 100 stacji (terminale i stojaki). A ponad  600 rowerów 3G, które były częścią infrastruktury PRM, w większości ma nowych właścicieli. Przeszły weryfikację techniczną i zostały przekazane nieodpłatnie jednostkom miejskim oraz placówkom oświatowym.

MIEJSCE I ZASADY LICYTACJI

Licytacja odbywa się na terenie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy  ul. Spychalskiego 34 (za budynkiem pływalni krytej, przy trybunach basenów letnich). Rowery można wylicytować w czterech pakietach po 50 sztuk (w cenie wywoławczej  2.767,50 zł za 1 pakiet) lub pojedynczo – 56 sztuk (w cenie 61,50 zł za sztukę). Każdy licytujący może złożyć ofertę na jeden, dwa lub więcej rowerów i jednocześnie na pakiet. Decyduje najwyższa złożona oferta za dany pakiet lub rower.

TERMINY DLA ZAINTERESOWANYCH

Zainteresowani licytacją mogą obejrzeć rowery, by rozważyć zakup w takich terminach:

– środa, 15 marca w godzinach od 16:00 do 17:00;

– czwartek, 16 marca w godzinach od 10:00 do 11:00;

– poniedziałek, 20 marca w godzinach 16:00 do 17:00.

DO KIEDY MOŻNA SKŁADAĆ OFERTY?

Oferty na zakup można składać do wtorku (21 marca) do godziny 12:00, w kancelarii siedziby Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu (ul. Matejki 59). Jest to również możliwe w trakcie wizyty w terminach wyżej podanych, wtedy można umieścić ofertę w specjalnie przygotowanej urnie.

WZÓR FORMULARZA

Wzór formularza ofertowego wraz z wymaganymi danymi oraz oświadczeniami, można znaleźć na stronie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/o-ztm/konkursy/sprzedaz-rowerow-z-systemu-poznanskiego-roweru-miejskiego-stanowiacych-wlasnosc-zarzadu-transportu-miejskiego-w-poznaniunowy-przetarg

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl