Kolejne problemy Warty Poznań. Proszą piłkarzy o rezygnację z pensji

Warta Poznań po spadku z Ekstraklasy zmaga się z poważnymi problemami finansowymi i organizacyjnymi. Sytuacja klubu jest krytyczna, a władze apelują do piłkarzy i sztabu o rezygnację z jednej pensji oraz rozłożenie pozostałych zaległości na raty.

O sprawie informuje Dawid Dobrasz z portalu meczyki.pl. Warta Poznań, „Duma Wildy” stanęła w obliczu poważnych kłopotów finansowych. Po spadku z Ekstraklasy klub zmaga się z zadłużeniem wobec piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego. Władze klubu zwróciły się do zawodników z prośbą o zrzeczenie się pensji za czerwiec oraz rozłożenie reszty zaległości na raty. Propozycję przedstawiono piłkarzom przez prawnika reprezentującego klub.

Gdzie zagra Warta Poznań?

Niepewna jest także przyszłość klubu pod względem infrastrukturalnym. Komisja Licencyjna ligi wskazała, że Warta może mieć trudności z grą w Poznaniu w nadchodzącym sezonie. W grę wchodziły dwie lokalizacje: Grodzisk Wielkopolski lub Enea Stadion przy Bułgarskiej w Poznaniu. Choć władze klubu początkowo wykluczyły możliwość gry w Grodzisku, ostatnie doniesienia sugerują, że ta opcja znów jest brana pod uwagę. Ostateczna decyzja ma zapaść do 18 czerwca.

Warta Poznań zalega z wypłatami za maj i czerwiec. W piśmie skierowanym do piłkarzy znalazł się zapis o konieczności zrzeczenia się pensji za czerwiec oraz rozłożenia pozostałych zaległości na 11 rat. Klub ostrzega, że w razie niezgodzenia się na tę propozycję, piłkarze będą zobowiązani do uczestnictwa we wszystkich treningach do końca czerwca. Ponadto, w razie upadłości spółki, szanse na wyegzekwowanie całości wynagrodzeń są minimalne.

Po odejściu Dawida Szulczka, Warta Poznań poszukuje nowego trenera. Według doniesień, klub prowadzi rozmowy z Piotrem Jackiem, obecnym trenerem rezerw Legii Warszawa. 47-letni Jacek, urodzony w Poznaniu, ma w swoim dorobku grę w Lechu Poznań oraz Amice Wronki.

Czytaj też: Z Poznania do Pragi 4 razy dziennie. Wiemy, od kiedy

Źródło: meczyki.pl.
Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl