Będzie miał panoramiczny basen z przezroczystym dnem. Nowy luksusowy hotel powstaje w Poznaniu

Ten panoramiczny basen na najwyższej kondygnacji budynku będzie wyjątkowy w skali Europy. Część jego konstrukcji znajdzie się poza obrysem budynku. Pływający będą mogli obserwować okolicę hotelu przez przezroczyste ściany i dno.

Nowy hotel powstaje na poznańskim Łazarzu przy ul. Kolejowej. Istniejący tam hotel Moderno wzbogaci się o nową część z zapierającym dech w piersiach basenem. Zarządzający hotelem, na razie nie chcą udzielać żadnych informacji. Udało nam się jednak ustalić, że powstający hotel ma być obiektem naprawdę wysokiej klasy. Być może nawet pięciogwiazdkowym.

Oprócz komfortowych apartamentów budynek będzie wyróżniał się przede wszystkim zjawiskowo wyglądającym panoramicznym basenem. Jego część będzie miała formę przezroczystego wykuszu, przypominającą nieco zawieszone na wysokości akwarium. Dzięki temu będzie można wypłynąć poza obrys budynku i przez przezroczyste dno spojrzeć na poruszających się w dole przechodniów. Przezroczyste będą również i ściany budynku, co umożliwi obserwację okolicznych łazarskich kamienic.

Panoramiczny basen nie był łatwy do wykonania

– Ta realizacja jest unikatowa w skali europejskiej. Wykonujemy niezwykle atrakcyjny wizualnie basen i siłownię wykonane z PMMA w ramie żelbetowej na szczycie hotelu Moderno w Poznaniu – informuje wykonawca prac firma Forma Fabrica.

fot. Forma Fabrica

– Zadanie to było technologicznie trudne. Wielkie bryły akrylu i jej ciężar stanowią wyzwanie w fazie produkcji, ale i transportu, a przede wszystkim w transporcie poziomym i pionowym. Bryła basenu była ograniczona wymiarami kontenera do transportu morskiego, gdyż sam akryl został wyprodukowany u naszego kooperanta w Chinach – informują budowniczowie.

Kiedy hotel ruszy? Tego jeszcze nie wiadomo, ale sam panoramiczny basen i siłownia, która podobnie jak basen będzie panoramiczna są już prawie gotowe.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj też: To była magiczna noc! Koncert zrobił wrażenie [ZDJĘCIA]

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl