Kraj

Euro 2024. Polska – Holandia. Bartosz Salamon w wyjściowym składzie

Wkrótce reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią w swoim pierwszym meczu na Euro 2024. Selekcjoner Michał Probierz podał skład Biało-Czerwonych na to arcyważne spotkanie.

W niedzielę, 16 czerwca reprezentacja Polski rozpocznie swoje zmagania na mistrzostwach Europy od meczu z Holandią. Selekcjoner Michał Probierz musiał stawić czoła wielu wyzwaniom przy wyborze podstawowej jedenastki, głównie z powodu licznych kontuzji, które nawiedziły kadrę.

Największym ciosem dla polskiej drużyny jest brak Roberta Lewandowskiego. Kapitan drużyny doznał kontuzji w towarzyskim meczu z Turcją, co wykluczyło go z pierwszego spotkania na Euro. Problemy zdrowotne dotknęły również Arkadiusza Milika. Ten nie znalazł się w kadrze na mistrzostwa z powodu urazu odniesionego w meczu z Ukrainą.

Niepewność panowała również wokół Karola Świderskiego, który doznał kontuzji podczas celebracji bramki przeciwko Turcji. Co więcej, Paweł Dawidowicz również zmagał się z urazem, co dodatkowo skomplikowało sytuację kadrową Biało-Czerwonych.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią

Michał Probierz ogłosił skład na mecz z Holandią:

  • Polska: Wojciech Szczęsny – Jan Bednarek, Bartosz Salamon, Jakub Kiwior – Przemysław Frankowski, Kacper Urbański, Piotr Zieliński, Taras Romanczuk, Nicola Zalewski, Sebastian Szymański – Adam Buksa

Holandia również zaprezentowała swoją jedenastkę na to spotkanie:

  • Holandia: Bart Verbruggen – Denzel Dumfries, Stefan de Vrij, Virgil van Dijk, Nathan Ake – Jerdy Schouten, Tijjani Reijnders, Joey Veerman – Xavi Simons, Memphis Depay, Cody Gakpo

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl