Do Poznania przyjechał jeden z ulubionych aktorów Wojciecha Smarzowskiego. Wywoł „pogo”

Arkadiusz Jakubik to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Na początku znany był głównie z komediowej roli w „13 posterunku”, jednak po obsadzeniu w „Weselu” Wojciecha Smarzowskiego (2004) jego kariera nabrała rozpędu. Dr Misio wystąpił w Poznaniu.

Stał się jednym z ulubionych aktorów polskiego reżysera. Wystąpił u niego w większości filmów w tym w: „Domu złym”, „Drogówce”, „Pod mocnym aniołem”, „Wołyniu”, „Klerze” i w ostatnim „Weselu” (2021). Oczywiście Arkadiusz Jakubik pojawia się też w innych, docenianych polskich produkcjach, a także serialach. Wystąpił m.in. w „Królu”, „Klangorze” i „Informacji zwrotnej”.

Aktorstwo to jednak niejedyna artystyczna droga Arkadiusza Jakubika. W 2008 roku z jego inicjatywy powstał rockowy zespół „Dr Misio”. W 2013 roku grupa opublikowała pierwszy teledysk do utworu „Młodzi” (reż. Wojciech Smarzowski). Tego samego roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska. Wówczas ukazał się debiutancki album pod tym samym tytułem, co singiel. Od tamtej pory grupa wydała jeszcze cztery inne albumy: „Pogo” (2014), „Zmartwychwstaniemy” (2017), „Strach XXI wieku” (2020) i „Chory na Polskę” (2023).

Dr Misio koncertuje po całej Polsce. Pojawili się m.in. na festiwalu w Jarocinie, jak i na Przystanku Woodstock. Jak sami twierdzą: grają ostrego rock n’ rolla bez przebaczenia. Charakterystyczne dla zespołu są ciężkie riffy, niski głos śpiewającego aktora, inteligentne teksty napisane we współpracy z Marcinem Świetlickim i Krzysztofem Wargą.

Zespół nie daje pola do muzycznego kompromisu i zmusza odbiorcę swoich treści do rewizjonistycznego spojrzenia na świat. Ich płyty to pozycja dla ludzi szukających w sztuce intelektualnego wyzwania i refleksji. A koncerty dla osób otwartych na formę i niestroniących od wspólnej, silnej, punkowej potańcówki.

Koncert odbył się 18 maja w klubie Blue Note przy ul. Kościuszki 79.

Bilety w sprzedaży na LiveNation.pl.

Dr Misio
Dr Misio w Poznaniu. Wokalistą jest Arkadiusz Jakubik (fot. mat. prasowe)

Czytaj też: Tłumy ludzi ogląda pokazy samolotów. SempAIR Optimi Show [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl