Tłumy ludzi oglądają pokazy samolotów. SempAIR Optimi Show [ZDJĘCIA]

W sobotę, 18 maja o godz. 9 otwarto bramy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Zainaugurowano tym samym długo wyczekiwane pokazy lotnicze SempAIR Optimi Show. Już od samego rana na teren wojskowego lotniska zaczęły napływać tłumy miłośników lotnictwa.

Wydarzenie organizowane z okazji 70. rocznicy powstania lotniska wojskowego w Krzesinach przyciągnęło wielu entuzjastów lotnictwa. Zobacz zdjęcia.

Pokazy lotnicze rozpoczęły się godz. 13 i potrwają do 17. Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla tych, którzy nie mogli zdobyć biletów – transmisję online. Dzięki temu każdy zainteresowany może śledzić widowisko na żywo, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Szczegóły dotyczące transmisji można znaleźć na facebookowym profilu 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny.

Impreza pokazów lotniczych to nie tylko okazja do podziwiania spektakularnych pokazów lotniczych, ale także momentem refleksji nad historią polskiego lotnictwa wojskowego. Organizatorzy podkreślają, że głównym celem wydarzenia jest oddanie hołdu lotniczym poprzednikom oraz promocja pozytywnego wizerunku Wojska Polskiego. Tegoroczna edycja ma szczególne znaczenie, ponieważ przypada na 70. rocznicę powstania lotniska wojskowego w Krzesinach.

Dodatkowym powodem do świętowania jest 111. rocznica powstania Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Program pokazów lotniczych obejmuje różnorodne atrakcje zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. Wśród zaplanowanych wydarzeń są m.in. pokazy akrobacji lotniczych, przeloty historycznych samolotów oraz prezentacje współczesnych maszyn bojowych. Oprócz tego, na terenie bazy lotniczej przygotowano stoiska edukacyjne i wystawy sprzętu wojskowego, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.

Dla tych, którzy nie mogą osobiście pojawić się na miejscu, przygotowano transmisję online. Organizatorzy zachęcają do śledzenia pokazów na żywo poprzez media społecznościowe.

Czytaj też: „Poznań w formie”. Prozdrowotny piknik na Hipodromie Wola [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl