Tylko u nas

Hejterzy z Obornik nakłaniali uczniów do samobójstw? Do szkoły weszli wizytatorzy

Od piątku opisujemy sprawę śmierci 16-letniego Filipa. Chłopiec był nękany od bardzo dawna, także na terenie szkoły. Gdy opisaliśmy te sprawę po raz pierwszy, skontaktowali się z nami rodzice i uczniowie ze szkoły. Wszyscy potwierdzają, że Filip był nękany, większość z nich chce w tej sprawie zeznawać w sądzie. Od jednego z uczniów dostaliśmy kolejne zdjęcia wiadomości z grupy uczniów obornickiej szkoły. Wynika z nich, że grupa hejterów namawiała uczniów do samobójstw. Filip je popełnił.

 

HEJTERZY

Grupa hejterów z obornickiej szkoły to kilka osób, od 4 do 8, wśród nich jest jedna dziewczyna. Publikowaliśmy już zdjęcia wiadomości w grupie uczniów, w których poniżali publicznie inne osoby. Teraz jednak otrzymaliśmy materiały z których wynika, że hejterzy nakłaniali także uczniów…do samobójstw.

 

 

 

Stwierdzenie – zabij się, poprzedza imię i nazwisko konkretnej osoby, do której jest adresowane. Nawet jeśli, ktoś twierdziłby teraz, że był to chory żart, lub cokolwiek niepoważnego, to proszę zobaczyć jak na to nawoływanie reaguje inny uczeń.

 

 

Hejt jednak trwa dalej, wymieniani z imienia i nazwiska uczniowie dalej są poniżani, w niezwykle wulgarny sposób, a częstotliwość tych słownych ataków każdego może wpędzać w skrajne stany psychiczne.

 

 

WIZYTATORZY

Zespół Szkół w Obornikach wydał oświadczenie, w którym jednak nie odnosi się do zarzutów dotyczących nękania Filipa na terenie szkoły i tego, że szkoła miała obiecać rodzicom powiadomienie policji a potem tego nie zrobić. Rodzice potwierdzają, że szkoła wiedziała o nękaniu Filipa, policja potwierdza, że nie wpłynęło z placówki żadne zgłoszenie na temat nękania chłopca.

Dziś otrzymaliśmy informację, że do szkoły weszli wizytatorzy z Kuratorium Oświaty. Potwierdziliśmy tę wiadomość w kuratorium. Rzeczniczka prasowa nie może na tym etapie informować o tym, co dokładnie jest w szkole badane, będzie na to czas, gdy wizytatorzy zbiorą wszelkie potrzebne im dane.

Prokuratura w Obornikach zażądała przesłania pytań pisemnie, z-ca prokuratora rejonowego odmówiła nawet odpowiedzi na pytanie, czy prowadzone jest w sprawie Filipa dochodzenie. Wysłaliśmy pytania, czekamy na odpowiedź. Próbujemy skontaktować się także ze szkołą, ale jej dyrektorka od kilku godzin jest na spotkaniu z wizytatorami z kuratorium.

 

 

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl