Sezon na morsowanie w Poznaniu rozpoczęty

Poznańskie jeziora cieszyły się popularnością latem, kiedy temperatury były wysokie, jednak wśród poznaniaków i mieszkańców okolicznych miejscowości znajdują się również tacy, którzy chętnie korzystają z nich również jesienią czy zimą. Grupa Morsy Poznań wczoraj rozpoczęła sezon chłodnych kąpieli.

 

WODA MIAŁA DWANAŚCIE STOPNII

Miłośnicy kąpieli w chłodnej aurze spotkali się na plaży Łabędziej nad Jeziorem Kierskim. Kilkadziesiąt osób wspólnie weszło do wody, która tego dnia miała 12 stopni Celsjusza – tyle samo, co powietrze. Grupa Morsy Poznań, spotyka się regularnie, co tydzień nad jeziorem Kierskim. Aby kąpiele były bezpieczne organizatorzy kontaktują się z służbami, które odpowiadają za stan wody.

JAK MORSOWAĆ?

Dla osób, które chciałby spróbować morsowania, pierwsze kroki mogą okazać się trudne, dlatego warto skorzystać z rad bardziej doświadczonych osób. Grupa Morsy Poznań zaprasza chętnych do dołączenia do wspólnej kąpieli. Wystarczy przyjść w wyznaczonym terminie i poprosić o wskazówki. Jak tłumaczą organizatorzy wydarzenia, co tydzień odbywa się, tak zwane, wprowadzenie nowych osób.

 

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl