Gwiazda Warty Poznań odejdzie? Do negocjacji miała się włączyć znana piłkarska marka

Wszystko wskazuje na to, że wciągu najbliższych dni z klubem pożegna się młoda gwiazda Warty Poznań Kajetan Szmyt. Według naszych nieoficjalnych informacji piłkarzem zainteresowany jest klub z Izraela.

Według naszych nieoficjalnych informacji, Kajetanem Szmytem zainteresowany był klub z Ekstraklasy Górnik Zabrze. Później do gry włączył się także turecki Antalyasporu (grają tam dwaj polscy zawodnicy Adam Buksa i Jakub Kałuziński). Kwota jaką miano oferować za młodego pomocnika to kilkaset tysięcy euro. O tym, że zarząd klubu i sami Szmyt jest już blisko porozumienia z zespołem z Turcji, pisał kilka dni temu dziennikarz Tomasz Włodarczyk z meczki.pl.

Warcierze kończą właśnie zgrupowanie w tureckim Side i wiele wskazywało, że pomocnik Zielonych nie przyleci z nimi do kraju, ale zostanie na miejscu. W klubie jednak usłyszeliśmy, że zawodnik jest spakowany i po zgrupowaniu wraca z drużyną do Poznania.

To może potwierdzać nasze informacje, że do walki o piłkarza włączył się jeszcze jeden zespół. To izraelski Maccabi Tel Awiw 23-krotny mistrz kraju. Izraelczycy mają oferować za transfer Szmyta, dwa razy więcej pieniędzy niż Turcy. Podobno zarząd Warty jest wstanie przyjąć ofertę, ale sam zawodnik mocno się waha. Problemem ma być konflikt zbrojny na graniach Izraela.

Kajetan Szmyt w tym sezonie zagrała w 19 meczach. Dla Warty Poznań strzelił 6 goli i miał jedną asystę.

czytaj także: Remis Warty Poznań w Turcji. Sparing ze Slovanem Liberec

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl