Gratowisko na Dębcu po liftingu. Daje rzeczom drugie życie

Trwający od grudnia ubiegłego roku remont gratowiska na Dębcu dobiegł końca. Oprócz nowego oświetlenia punktu „Drugie Życie Rzeczy”, nad kontenerami pojawiły się wiaty.

Gratowisko na Dębcu

Remont Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) dobiegł końca. Poznaniacy i Poznanianki mogą korzystać już z ulepszonego gratowiska. Odmalowane zostały kontenery na odpady. Dodatkowo zainstalowano oświetlenie nad punktem „Drugie Życie Rzeczy”. Zaplecze socjalne również uległo zmianie – naprawiono dach, wymieniono orynnowanie, a attyka została zabezpieczona przed korozją.

Dają rzeczom drugie życie

Ważnym punktem na gratowisku jest „Drugie Życie Rzeczy”. To miejsce, do którego możemy oddać przedmioty, których chcemy się pozbyć, ale które wciąż nadają się do użytku. Mogą to być np. książki, zabawki oraz meble. Warunek jest taki, że muszą być w dobrym stanie i nie stwarzać zagrożenia dla nowych właścicieli.

PSZOK na Dębcu czynny jest od poniedziałku do soboty przy ul. ul. 28 Czerwca 1956r. nr 284 (godziny otwarcia dostępne są na stornie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.

Gratowisko na Dębcu to nie jedyne miejsce w Poznaniu, gdzie można pozbyć się starych rzeczy lub oddać te, które mogą posłużyć innym. Takie punkty działają również na Morasku oraz przy ul. Wrzesińskiej.

Czytaj także: Pół roku uchwały krajobrazowej. Miasto zaprasza mieszkańców do rozmowy

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl