Remis Warty Poznań w Turcji. Sparing ze Slovanem Liberec

Piłkarze Warty Poznań są obecnie na zgrupowaniu w tureckim Belek. Zremisowali 1:1 z czeskim zespołem Slovan Liberec w kolejnym sparingu. Mecz ten stanowił drugi sprawdzian dla podopiecznych trenera Dawida Szulczka, którzy wcześniej pokonali ukraiński LNZ Czerkasy 2:1. Ostatni sparing na tureckich boiskach czeka ich już w czwartek, kiedy zmierzą się z Shkendiją Tetowo z Macedonii.

Warta Poznań podjęła wyzwanie w drugim meczu sparingowym podczas swojego zgrupowania w tureckim Belek. Rywalem była czeska drużyna Slovan Liberec. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Dla Slovana bramkę zdobył Nicolas Penner, który pokonał bramkarza Warty w 41. minucie. Dario Vizinger zdobył wyrównujące trafienie dla Warty z rzutu karnego w 55. minucie.

Poprzednie zwycięstwo nad LNZ Czerkasy i nowy Belg w szeregach Warty

Przed tym spotkaniem z Slovanem, Warciarze zwyciężyli w pojedynku z ukraińskim zespołem LNZ Czerkasy 2:1. Jeden z goli dla Warty zdobył Mohamed Mezghrani. 29-letni Belg o algierskim pochodzeniu pojawił się również na boisku w starciu z czeskim przeciwnikiem. Klub dotąd nie ujawnił pełnych informacji na temat nowego zawodnika, jednak potwierdził, że testuje go podczas zgrupowania w Turcji.

Nieobecności i problemy zdrowotne w szeregach Warty

Warto zauważyć, że nie wszyscy zawodnicy Warty Poznań byli dostępni do gry przeciwko Slovanowi Liberec. Z powodu kłopotów zdrowotnych na boisku zabrakło Michała Kopczyńskiego oraz Adama Zrelaka. Pierwszy z wymienionych boryka się z problemami fizycznymi, natomiast drugi przechodzi rehabilitację po kontuzji kolana.

Trening Warty Poznań (fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl)