Gdzie w majówkę uzyskamy pomoc lekarską?

Podczas dni wolnych – 1,3 i 5 maja opiekę medyczna uzyskamy w punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. 2 maja poradnie będą czynne normlanie.

W czasie majówki punkty pomocy medycznej będą funkcjonowały w innych godzinach niż w dni robocze. Zmiany dotyczą 1, 3 i 5 maja. W te dni w całej Wielkopolsce będą czynne 42 tzw. „wieczorynki”. W Poznaniu jest ich 10. Od 3 do 5 maja pomoc medyczną uzyskamy właśnie w „wieczorynkach”.

Aby uzyskać pomoc medyczną w czasie majówki nie jest konieczne skierowanie. Nie obowiązuje również rejonizacja. W czasie majówki uzyskamy pomoc w każdej „wieczorynce”. Inaczej wygląda kwestia wizyt domowych. W tym przypadku należy sprawdzić w rejonie którego punktu NiŚOZ się znajdujemy.

W „wieczorynkach” uzyskamy pomoc bezpłatnie. Można skorzystać z konsultacji z lekarzem lub pielęgniarką. W punktach wykonywane są podstawowe zabiegi takie jak np. zastrzyki. W razie konieczności w punkcie takim można uzyskać zwolnienie lekarskie i e-recepty.

W przypadku zagrożenia życia jak. np objawy zawału czy udaru należy zadzwonić na numery 112 lub 999 i wezwać zespół ratownictwa medycznego.

Zmiana adresu

Zmieniły się adresy niektórych poznańskich punktów. Punkty nocnej opieki zdrowotnej prowadzone przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu znajdą się pod nowym adresem – Grunwaldzka 55.

Szczegółowe informacje na stronie: NFZ.

Czytaj także: Drugie życie roślin. Nie wyrzucaj – przynieś na Gratowisko | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl