Drugie życie roślin. Nie wyrzucaj – przynieś na Gratowisko

To kolejna akcja w duchu zero waste w mieście. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu organizuje akcję, w ramach której, można oddać niepotrzebne już rośliny, doniczki i sprzęt ogrodniczy.

Dla wielu osób wiosna kojarzy się z przesadzaniem, sadzeniem i dbaniem o rośliny. Do tego niezbędne są narzędzia ogrodnicze, doniczki, kwietniki i oczywiście rośliny. Bywa jednak, że zakup nowego sprzętu ogrodniczego jest kaprysem lub przestał spełniać nasze wymagania. Jeśli jednak taki sprzęt w dalszym ciągu jest sprawny, można dać mu drugie życie.

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu organizuje akcję „Ogrodowy podzielnik”. Do 22 maja na Gratowiska można przynosić niepotrzebne rośliny, doniczki i sprzęt ogrodniczy, które będą czekały na nowych właścicieli.

– Akcja, dzięki której można dać narzędziom, doniczkom i innym rzeczom drugie życie będzie prowadzona od 22 kwietnia do 22 maja. W tych dniach zapraszamy Państwa na Gratowisko Poznań Dębiec, przy ul. 28 czerwca 1956r. nr 284 oraz na Gratowisko Poznań Wschód, przy ul. Wrzesińskiej 12 – mówi Kaja Mietlicka z ZZO Poznań.

fot. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu

Organizatorzy poprzez akcję chcą promować gospodarkę w obiegu zamkniętym.

– Zamiast wyrzucać nadające się do dalszego użytku rzeczy, dajemy im drugie życie. W rezultacie zmniejszamy ilość odpadów i redukujemy obciążenie środowiska naturalnego – zachęca Kaja Mietlicka.

Czytaj także: 3 maja na placu Wolności. Orkiestra, defilada i zabytkowe pojazdy | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl