Dystans maratonu pokonany w 1h i 25 min. … w wodzie

Sztafeta z Poznania okazała się najszybsza w maratonie pływackim. Zawody rozgrywano jednocześnie na 13 basenach w kraju. Pływacy ze stolicy Wielkopolski dystans ponad 42 kilometrów pokonali w 1 godzinę i 25 minut.

Drużynowy Maraton Pływacki EKIDEN 2023 rozgrano jednocześnie na 13 basenach w Polsce. W Poznaniu pływacy dystans maratonu pokonywali na basenie sportowym Term Maltańskich. W zawodach wystartowali pływacy z AZS-u Poznań, CityZen Poznań, piłkarze wodni, pływaczki artystyczne oraz skoczkowie do wody. Pomagli im także ratownicy i pracownicy z Term Maltańskich oraz poznańscy policjanci.

– Ekiden znany jest na całym świecie, ale jako bieg. A w pływaniu nikt tego jeszcze nie organizował. Pływamy w całym kraju, do pokonania mamy 42 195 metrów. Nie jest istotny czas, chodzi o pokonanie dystansu. Naszym celem jest oczywiście popularyzacja pływania, liczę, że spopularyzujemy także dystans i w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej – mówił cytowany przez portal sportowy-poznan.pl Jerzy Krężlewski, prezes Term Maltańskich.

W Poznaniu w maratonie pływackim wzięło udział 95 osób, podzielonych na 11 drużyn. Każda do przepłynięcia miała około 10 kilometrów. W 13 basenach w Polsce podczas maratonu, pływało w sumie ponad tysiąc osób. 

I mimo, że jedna z poznańskich drużyn przepłynęła maraton najszybciej, bo w 1 godzinę i 25 minut, to najważniejsze w całej akcji było wspólne ukończenie dystansu i popularyzacja sportów wodnych. 

czytaj także: Nie żyje były napastnik Lecha Poznań. Radna mówi, że „otrzymał ból i poniżenie”

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl