Darmowy przejazd komunikacją miejską na wybory

Ulgę we wtorek przegłosowali miejscy radni. Dotyczy ona jednak tylko osób, które ukończyły w dniu wyborów 60 lat i osób z niepełnosprawnościami.

Ulga nie dla wszystkich

Poznańscy wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat oraz wyborcy z niepełnosprawnością (wraz z towarzyszącym opiekunem) mogą bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej w stolicy Wielkopolski by dotrzeć do lokalu wyborczego i wrócić z niego do domu.

Ulga, którą we wtorek przegłosowali miejscy radni, obowiązuje tylko w dniach wyborów: Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Miasta Poznania, do Rady Miasta Poznania, do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, do Parlamentu Europejskiego, do rad jednostek pomocniczych Miasta Poznania, a także w dniach referendów ogólnokrajowych i referendów lokalnych w Poznaniu.

Co zrobić żeby jechać za darmo?

Zwolnienie z opłaty za bilet przysługuje po okazaniu ważnego dokumentu. W przypadku wyborców, którzy skończyli 60 lat, może to być dowód osobisty, prawo jazdy, paszport potwierdzający wiek. W przypadku wyborców z niepełnosprawnościami – dowód tożsamości wraz z ważnym dokumentem stwierdzającym umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności – orzeczeniem lub wypisem z orzeczenia, albo legitymacją.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl