Lech Poznań – mecze w najbliższym czasie wiele pokażą

Lech Poznań – mecze, które będzie musiał rozegrać w najbliższym czasie pokażą, jaki jest trend formy Kolejorza. Trener na ostatniej konferencji sporo mówił o diagnozie, ale praktyka nie pokazuje, że metody działają.

Mecze – Lech Poznań

Najbliższy mecz Lecha Poznań to spotkanie z Wartą 17 września, czyli derby Poznania. Ostatni pojedynek 8 kwietnia Kolejorz pewnie wygrał 2:0, ale Kajetan Szmyt mocno utrudniał życie Lechowi. Sporo trener van den Brom mówił ostatnio o kłopotach swojego zespołu w defensywie: Blokowanie strzałów w obronie, nie możemy dawać tyle miejsca do oddawania strzałów – mówił szkoleniowiec i dodawał – Analizowalismy ile sytuacji pozwoliliśmy wykreować naszym rywalom, to nie był Lech Poznań.

W meczu z Górnikiem Zabrze obrona faktycznie była już dużo bliżej napastników rywali i dawała im zdecydowanie mniej pola do gry. Warta jest jednak ostatnio w dobrej kondycji, strzela gole i nie musi być wcale łatwym przeciwnikiem.

Kolejny mecz Kolejorza to spotkanie ze Stalą Mielec 23 września. Gdy Lech grał ze Stalą 27 stycznia, nie potrafił jej pokonać, mecz zakończył się remisem. Lech miał wówczas przewagę w posiadaniu piłki 55:45 procent, miał więcej (choć jedynie o 3) sytuacji bramkowych, więcej strzałów na bramkę 5:3, wymienił o niemal sto więcej podań, ale podobnie jak dziś, nie potrafił zamienić tej przewagi na zwycięstwo. Na początku tamtego sezonu Kolejorz znajdował się w bardzo podobnej sytuacji jeśli chodzi o relacje między posiadaniem piłki a wygranymi meczami w Ekstraklasie.

Ostatni wrześniowy mecz będzie z Rakowem 28 września. Swój poprzedni mecz 14 maja z przeciwnikiem z Częstochowy Lech wygrał 2:0. Dominował w posiadaniu piłki 56:44, strzałów na bramkę miał 5 a rywal 0, sytuacji bramkowych miał 13 a przeciwnik 4. Był to już jednak rozpędzony w sezonie Kolejorz. Jak sytuacja wyglądać będzie we wrześniu, zależy w dużej mierze od kondycji nowych piłkarzy. W swoim pierwszych meczach Hotic czy Blazic grali na wysokim poziomie. Potem, jak mówią nam pracownicy klubu, trochę opadli z sił po większej liczbie rozegranych spotkań. Hotic przez kilka miesięcy przed przyjściem do Lecha nie grał regularnie z drużyną. Mocny był w pierwszych meczach, bo miał sporo sił z poprzedniego okresu. Do regularnej gry i treningów musi przywyknąć.

Mecz w październiku

W październiku do zespołu dołączyć ma Ali Golizadeh, ale będą to już mecze kolejne. W październiku Kolejorz zagra z Pogonią, potem z Puszczą Niepołomice, ŁKS-em i Cracovią. Oby były to już mecze z nowym skrzydłowym.

Czytaj także: Notorycznie bezproduktywny Adriel Ba Loua

Źródło: KKS

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl