Można zamienić stare mieszkanie na nowe

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń obecnych najemców zainteresowanych zamianą swojego mieszkania komunalnego na mieszkania w budowanym aktualnie bloku przy ulicy Darzyborskiej. Zgłoszenia będzie można składać do 14 czerwca 2024 roku.

Przy ul. Darzyborskiej powstaje kolejna inwestycja Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Aktualnie budowany jest pierwszy blok, ale docelowo może tutaj powstać ponad 250 kolejnych mieszkań dla poznaniaków. W czterokondygnacyjnym bloku znajdować się będzie 15 mieszkań komunalnych. Na nowych lokatorów będą czekać mieszkania jedno i dwupokojowe. Każde mieszkanie będzie miało powierzchnię ok. 45 metrów kwadratowych. Przed budynkiem drogowcy wybudują ulice dojazdowe, parkingu i chodniki. ZKZL planuje oddać mieszkania jeszcze w tym roku.

– Od dzisiaj można zgłaszać swoje zainteresowanie uzyskaniem lokalu w budynku przy ul. Darzyborskiej . Oferta przeznaczona jest dla obecnych mieszkańców zasobu komunalnego. Pierwszeństwo do zamieszkania w tych blokach przysługuje obecnym najemcom mieszkań komunalnych, którzy nie mają zaległości czynszowych – informuje Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Zgłoszenia można składać poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej spółki w zakładce: www.zkzl.poznan.pl/darzyborska. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą złożyć wniosek dostarczając pismo ze wskazaniem adresu zajmowanego lokalu i swoim numerem telefonu do Biura Obsługi Klienta ZKZL przy ul. Matejki 57 lub do jednego z terenowych Punktów Obsługi Klienta. Pracownicy ZKZL będą sukcesywnie kontaktować się telefonicznie z osobami, które zgłosiły lub zgłoszą swoje zainteresowanie mieszkaniem przy ul. Darzyborskiej. Zapisy na mieszkania potrwają do 14 czerwca 2024 roku.

czytaj także: Jest nowe logo miasta

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl