Kabaret w Poznaniu wiecznie żywy

Wkrótce Poznań zamieni się w stolicę polskiej rozrywki podczas XXII Festiwalu Kabaretów.

XXII Festiwalu Kabaretów Poznań „Zostań Gwiazdą Kabaretów”

Zbliża się XXII edycja Festiwalu Kabaretów „Zostań Gwiazdą Kabaretów”. Organizatorem imprezy jest Krzysztof Deszczyński, długoletni współpracownik i przyjaciel Bohdana Smolenia. Wydarzenie odbywać się będzie na Scenie Dużej w Poznaniu.

Program wydarzenia

Tegoroczna edycja Festiwalu Kabaretów rozpocznie się w piątek, 24 maja. Wystawiony zostanie wtedy spektakl pt. „Kruchość wodoru. Demarczyk”, który jest hołdem dla legendy polskiej piosenki, Ewy Demarczyk. Spektakl ukazuje jej wyjątkową osobowość oraz nieustanne dążenie do perfekcji.

Bilety na wydarzenie można kupić [TUTAJ].

Następnego dnia zaplanowano spektakl Teatru Nowego Proxima z Krakowa pt. „Kora.Boska”. To szalony i niekonwencjonalny występ, który śmiało łamie tradycyjne konwencje, zwłaszcza te związane z chrześcijańskim wyobrażeniem o Sądzie Ostatecznym. Wizja ta, połączona z przebojami Maanamu, tworzy prawdziwą mieszankę wybuchową. „Kora. Boska” nie tylko opowiada historię o KORZE, lecz także o kobietach, wierze, nadziei i miłości. W spektaklu odnajdziemy liczne akcenty humorystyczne oraz ludzką twarz boskości, co czyni tę propozycję niezwykle atrakcyjną i bliską widzom.

Bilety na wydarzenie można kupić [TUTAJ].

Ostatniego dnia, 26 maja, odbędzie się Gala Kabaretowa, będąca niezwykłym spotkaniem na pograniczu różnych nurtów kabaretowych. Na scenie pojawią się laureaci prestiżowych festiwali, takich jak Damian Lebieda i Mateusz Lewkowicz z Kabaretu Czwarta Fala, a także Ścibor Szpak, uhonorowany tytułem Osobowości Festiwalu im. Bohdana Smolenia. Wśród zaproszonych artystów znajdą się również disco amanti: Wojtek Kowalczyk i Przemysław „Sasza” Żejmo z Kabaretu Jurki, Małgorzata Czyżycka z Kabaretu CIACH, Łukasz Błąd z Kabaretu Kaczka Pchnięta Nożem oraz Marcin Wiśniewski z Kabaretu Małżeński. Niezwykłe wydarzenie poprowadzi Tomasz Jachimek.

Bilety na ostatni dzień kupisz [TUTAJ].

Czytaj także: Jest nowe logo Poznania

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl