Darmowa komunikacja miejska miejska podczas 32. finału WOŚP

W niedzielę, 28 stycznia, w całej Polsce odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tysiące wolontariuszy znowu wyjdzie na ulicę, żeby zbierać pieniądze na sprzęt ratujący zdrowie i życie. W Poznaniu będą mogli za darmo jeździć komunikacją miejską. Kto jeszcze nie musi tego dnia odbijać biletu?

Pandemia COVID-19 odcisnęła się piętnem na zdrowiu ludzi na całym świecie. I chociaż w Polsce zdjęto już większość obostrzeń higienicznych, a sama pandemia może wydawać się odległą przeszłością, to wielu Polaków nadal zmaga się ze skutkami ciężko przebytej choroby. Dlatego celem 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zebranie środków na zakup sprzętu do walki z chorobami płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Darmowa komunikacja miejska

Także w Poznaniu na ulice wyjdą wolontariusze udekorowani w charakterystyczne, czerwone serduszka. Żeby ich praca była wygodna i bezpieczna, Zarząd Transportu Miejskiego postanowił udostępnić im za darmo przejazdy komunikacją miejską w Poznaniu. Ale nie tylko im. W tym roku po raz pierwszy nie będą musieli odbijać biletów w autobusach i tramwajach także opiekunowie ochotników, którzy nie ukończyli 16 lat. Wystarczy, że młodzież będzie miała ze sobą dokument potwierdzający ich wiek.

Darmowa komunikacja miejska
Darmowa komunikacja miejska dla wolontariuszy i ich opiekunów | fot. Alexander Fedorowicz

Czytaj także: Nowe drogi rowerowe w centrum. Połączą ważne trasy

Źródło: ZTM

Mateusz Witczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl