Wielkopolska

55-letni internauta groził śmiercią wolontariuszom WOŚP. Policja podjęła działania

55-latek z gminy Słupsk został zatrzymany przez policję w związku z groźbami karalnymi. Skierował je w mediach społecznościowych wobec wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Policja podjęła działania po tym, jak pod jednym z postów lokalnego sztabu WOŚP pojawiły się treści zagrażające życiu autorom wpisu. Wśród nich także odniesienia do tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

St. sierż. Magdalena Mróz z pilskiej policji podkreśliła, że komentarz internauty zawierał nie tylko wulgarne treści, ale także bezpośrednie groźby pozbawienia życia. Dodatkowo w swoim wpisie internauta nawiązał do tragicznych wydarzeń związanych z zabójstwem prezydenta Pawła Adamowicza, co jeszcze bardziej podniosło rangę sprawy.

Śledztwo prowadzone przez pilskich kryminalnych

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Piły, którzy przystąpili do śledztwa w celu zidentyfikowania i zatrzymania sprawcy. Działania policji doprowadziły do zlokalizowania 55-latka. Policja go zatrzymała.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty związane ze stosowaniem gróźb karalnych wobec wolontariuszy WOŚP. Na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Jeśli zostanie skazany, grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Darmowa komunikacja miejska miejska podczas 32. finału WOŚP

Źródło: KPP Piła.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl