Nowe drogi rowerowe w centrum. Połączą ważne trasy

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły właśnie przetarg na wybudowanie dróg rowerowych w okolicach skrzyżowania ul. Królowej Jadwigi ze Strzelecką i Drogą Dębińską. Połączą w ten sposób ważne szlaki komunikacyjne w Poznaniu.

Nowe drogi rowerowe w centrum

Rowerzyści, którzy przemieszczają się do centrum od Nowego Miasta przez mosty Królowej Jadwigi i św. Rocha po zjechaniu z drogi rowerowej musieli dzielić chodnik z pieszymi. Niebawem ma się to zmienić. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy dróg rowerowych w rejonie skrzyżowania ul. Królowej Jadwigi, Strzeleckiej i Drogi Dębińskiej.

– Dzięki inwestycji poprawi się komfort dojazdu do centrum miasta, a także w stronę ronda Rataje. Wybudowane odcinki będą stanowić część trasy głównej łączącej centrum z rejonami Szczepankowa zgodnie z Programem Rowerowym Miasta Poznania – mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Zostaną odpowiednio oświetlone i odwodnione. Przewidziany jest również montaż małej architektury: ławek, podpórek dla rowerzystów i koszy na śmieci – dodaje.

Nowe drogi rowerowe w centrum. Połączą ważne trasy
Nowe drogi rowerowe w centrum. Połączą ważne trasy | źródło: PIM

Będzie bezpieczniej

Planowana trasa połączy od strony Wildy przejazd rowerowy przez Drogę Dębińską z mostem Królowej Jadwigi. Z kolei po przeciwnej stronie ulicy nowa droga częściowo zboczy w alejki parku Tadeusza Mazowieckiego.

Nowe drogi rowerowe będą miały 2,5 m szerokości, co pozwoli rowerzystom na swobodne mijanie się w obydwu kierunkach. Poprawi się też bezpieczeństwo pieszych, ponieważ inwestycja przewiduje również budowę nowych, dwumetrowych chodników. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał wykonać wszystkie prace w ciągu 280 dni od daty podpisania umowy.

Czytaj także: Przedmiot od Natalie Portman w aukcji WOŚP. Zostawiła go po wizycie w Poznaniu

Źródło: PIM

Mateusz Witczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl