Caritas organizuje wigilię dla ubogich. Gdzie się pomieszczą?

Zbliża się VII Światowy Dzień Ubogich, którego hasłem przewodnim jest: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Caritas Poznań zachęca do zwrócenia uwagi na coraz większy problem, jakim jest kryzys bezdomności. 

W ramach obchodów tego dnia Caritas prowadzi dwie akcje charytatywne połączone ze zbiórką pieniędzy. Pozwolą one przetrwać bezdomnym osobom najzimniejszą porę roku. Największą popularnością cieszy się akcja „Tytka charytatywna”, która z lokalnej zbiórki szybko zamieniła się w ogólnopolską. Wygląda ona tak:

Aby wziąć udział w akcji, weź tytkę, zapełnij ją artykułami pierwszej potrzeby, a następnie oddaj ją w miejscu, z którego ją zabrałeś. Jeżeli nie możesz z jakichś przyczyn tego zrobić, a jesteś gotów wspomóc akcję, możesz wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto zbiórki. Więcej przydatnych informacji znajduje się na stronie www.tytkacharytatywna.pl

Sprzedaż rogali marcińskich 

Drugą akcją Caritasu jest sprzedaż rogali marcińskich. Słynne rogale marcińskie, sprzedawane będą w specjalnych torebkach w parafiach oraz podczas święta ulicy św. Marcin w boksie Caritasu. Istnieje opcja zamówienia takich rogali do firm i szkół. Sprzedaż i zakup wypieków nawiązuje do głównego założenia organizacji: wsparcia osób ubogich.

„Boski Adwent”

Kolejna akcja z pewnością spodoba się dzieciom. Nazywa się ona „Boski Adwent” – kupując kalendarz adwentowy dla swojej pociechy nie tylko sprawiasz jej radość, ale także wspierasz Caritas. Kalendarze adwentowe, które oferuje „Boski Adwent” pomagają przygotować dziecko do Bożego Narodzenia. Oprócz czekoladek w okienkach znaleźć można ciekawostki, zadania, a także kody QR odsyłające do filmów nagranych przez misjonarzy.

Dochód ze wszystkich trzech akcji zasili konto Caritasu. Przeznaczone zostaną nie tylko na zapewnienie ubogim odpowiedniego wyposażenia na zimę, ale także na organizację „Wigilii dla ubogich” i wsparcie jadłodajni.

Wigilia dla ubogich 2023

„Wigilia dla ubogich” w tym roku odbędzie się w hali na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorzy spodziewają się na niej 1500 osób. Całość powstaje już od września wspólnymi siłami sióstr albertynek i wolontariuszy. Goście otrzymają nie tylko ciepły posiłek, ale także paczkę z produktami długoterminowymi.

Więcej informacji na temat prowadzonych przez Caritas zbiórek znajdziesz na stornie internetowej organizacji – www.caritaspoznan.pl.

Czytaj także: Tęczowy Piątek w szkołach. Będą wychodzić z szafy

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl