Bilety na ten bieg sprzedały się w 9 minut

Zainteresowanie przerosło wszelkie oczekiwania. Bilety na przyszłoroczną edycje Wings for Life Word Run w Poznaniu sprzedały się w 9 minut.

Miejsc w biegu głównym było 8 tysięcy. Zainteresowanie zakupem pakietu startowego było tak duże, że wejściówki na bieg sprzedały się w kilka minut.

– 9 minut! Kolejny raz pobiliście absolutny REKORD, zapełniając komplet 8 tys. miejsc startowych na Bieg Flagowy w Poznaniu – DZIĘKUJEMY! – napisali oficjalnym profilu biegu, organizatorzy.

Wings for Life World Run to bieg, gdzie meta goni zawodników. Pół godziny po starcie biegu, za uczestnikami wyrusza auto. Wyposażone w czujniki, rejestruje każdą miniętą osobę. Z czasem samochód kierowany przez Adama Małysza przyspiesza, by na końcu dogonić wszystkich biegaczy. Dochód z zakupionych pakietów startowych, przeznaczony jest na badania związane z leczeniem uszkodzeń rdzenia kręgowego.

Wings for Life World Run organizowany jest w 33 miastach na całym świecie. Pierwsza edycja odbyła się w 2014 roku. Od tego czasu zawodnicy biegną niezmienne w każdą pierwszą niedzielę maja. W tym roku na całym świecie w zawodach biegło 206 728 osób. Na badania udało się zebrać ponad 5 800 000 euro.

Przyszłoroczny bieg odbędzie się 5 maja.

czytaj także: Poznanianka Mistrzynią Świata w psich zaprzęgach

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl