Poznańscy cukiernicy stworzyli potwora. „Największy rogal w Polsce”

Fundacja Barka rozpoczęła przygotowania do organizacji tegorocznej Wigilii dla potrzebujących. Aby zebrać niezbędne środki finansowe, organizacja sprzeda nietypowy, bo ważący blisko 5 kilogramów, rogal świętomarciński.

Fundacja Barka rozpoczęła przygotowania do tegorocznej Wigilii. Organizacja od lat aktywnie uczestniczy w świętowaniu 11 listopada, podczas którego zbiera fundusze na zorganizowania świąt Bożego Narodzenia dla potrzebujących.

Ze sprzedaży rogali sfinansujemy przygotowanie Wigilii dla kilkuset osób samotnych, bezdomnych, chorych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a także dla osób z Ukrainy. Barka przez cały dzień będzie sprzedawać rogale świętomarcińskie przy CK Zamek, a o godzinie 14 dołączy do nas prezydent Jacek Jaśkowiak, który włączy się w aktywną sprzedaż na naszym stoisku” – przekazano w mediach społecznościowych.

Największy rogal świętomarciński w Polsce

W tym roku sprzedaż rogali będzie wyjątkowa. Barka prowadzi w mediach społecznościowych licytację rogala świętomarcińskiego, który waży blisko 5 kilogramów i został przygotowany przez poznańskich cukierników według tradycyjnej receptury. Prawdopodobnie jest to największy rogal w Polsce.

‼️3, 2, 1… START‼️🥐Rozpoczynamy Wielką Licytacje ROGALA MARCIŃSKIEGO XXL! 💥Od teraz do 8.11, do godziny 23:59…

Opublikowany przez Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka Sobota, 4 listopada 2023

Licytacja potrwa do piątku, a produkt zostanie wręczony zwycięzcy w sobotę, 11 listopada.

Fundacja Barka

Fundacja Barka jest organizacją pozarządową, która powstała w 1989 r. z inicjatywy Barbary i Tomasza Sadowskich. Jej celem jest rozwój społeczny grup marginalizowanych, zapewnienie im szansy odbudowy życia przez stworzenie programu pomocy wzajemnej, edukacji, rozwoju przedsiębiorczości w społeczeństwie obywatelskim.

Zobacz też: Ceny rogali świętomarcińskich w 2023 roku. Będziecie zaskoczeni

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl