„Balkan, Baby” w parku. Bedą oglądać

To gratka dla amatorów filmów krótkometrażowych. Ci, który nie są tak bardzo zanurzeni w świecie kina, również mogą skorzystać. W dwa lipcowe wieczory park przy Starym Browarze zamieni się w letnie kino. Wydarzenie organizowane jest w ramach Festiwalu Czas letni.

Produkcje krótkometrażowe to oddzielna sfera w świecie filmu. Najlepsze z nich walczą o Europejską Nagrodę Publiczności Filmów Krótkometrażowych. Dzięki tej selekcji łatwo odnaleźć się w krótkometrażowych nowinkach. W jeden z lipcowych weekendów będzie okazja aby zobaczyć zwycięskie filmy Konkursów Narodowych z ośmiu Festiwali Krótkometrażowych w Europie.

– To podróż przez kraje, ich klimat, energię i poetyki. Wspólnie z bohaterami wybierzemy się na wakacje nad jeziorem, zamieszkamy w środku lasu i przeżyjemy momenty życiowych rewolucji. Przy tym filmy te nigdy nie pozostają obojętne na problemy trawiące współczesną Europę, z tego względu oko kamery często skupia się na postaciach imigrantów i osób ze społecznego marginesu. Dzięki tematycznej różnorodności poznajemy rzeczywistość na nowo lub zgłębiamy tę już dobrze nam znaną – informują organizatorzy wydarzenia.

fot. freepik.com

Filmy krótkometrażowe w centrum miasta

Filmy krótkometrażowe w parku przy Starym Browarze będzie można obejrzeć za darmo. Pierwsze seanse odbędą się 12 lipca o godzinie 21:00. Tego dnia obejrzymy:

– “Balkan, Baby”, Boris Gavrilović, Fiction, Germany 2023
– “To Live In a Wild Sea”, Guillermo F. Flórez, Documentary, Spain 2023
– “Thank You For Your Patience!”, Simon van der Zande, Fiction, Belgium, Netherlands 2022
– “Motherless Child”, Sophie Maréchal, Fiction, Belgium, France 2023

Kolejnego wieczoru, 13 lipca, również o 21:00 na świeżym powietrzy będzie można obejrzeć takie filmy krótkometrażowe jak:

– “Human Nature”, Mónica Lima, Fiction, Portugal 2023
– “Storks Always Comes Home”, Halyna Koziutynska, Documentary, Ukraine 2023
– “Nun or Never!”, Heta Jäälinoja, Animation, Finland 2023
– “The Mysterious Adventures of Claude Conseil”, Marie-Lola Terver, Paul Jousselin, Fiction, France 2023

Czytaj także: Wakacje jesienią. Zapowiadają nowe połączenia z Ławicy. Nie, to nie Ryanair | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook, (freepik.com)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl