Materiał partnera

Wakacje na Dworze – program CK ZAMEK dla dzieci na lato

Wakacyjny program kulturalny dla dzieci organizowany przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu to cykl wydarzeń, które zachęcą uczestniczki i uczestników do odkrywania tajemnic natury, poszukiwania przygód i obcowania ze sztuką. Podczas zajęć w klimacie zamkowego dworu i zabawy na zewnątrz będzie można rozwijać wyobraźnię i kształtować poczucie estetyki. Wakacyjne poranki będzie można spędzić w Kinie Pałacowym, które oferuje „Poranki dla dzieci” ze specjalnym repertuarem z myślą o najmłodszych.

Wakacje na dworze

W miesięcznym programie znalazły się interaktywne i sensoryczne spektakle teatralne, kreatywne warsztaty ogrodnicze i rękodzielnicze, seanse w Kinie Pałacowym, animacje i zabawy dla dzieci w różnym wieku.

Teatralnie

Z Płocka do CK ZAMEK przyjedzie Teatr Form Wielu ze spektaklem „Czyja to walizka?”. Będzie to wspaniała zabawa dla całej rodziny pełna magii i cyrkowych sztuczek. Publiczność dowie się, co i dlaczego zostało zamknięte w walizce. „Detektyw Pozytywka” to propozycja Teatru Żalaznego z Katowic. Na scenie pojawią się piękne, realistyczne lalki – postacie z książek, pełne uroku i magii. To nie tylko spektakl rozrywkowy, ale również edukacyjny. Przekazuje ważne wartości, takie jak przyjaźń, odwaga czy sprawiedliwość. Zachęca dzieci do myślenia, rozwiązywania problemów i dbania o innych. Na przygodę z Pinokiem zabierze dzieci Teatr Mer z Łodzi, który zagra spektakl na czterech technikach lalkowych, urozmaicony ilustracją muzyczną oraz piosenkami. Publiczność pozna wyjątkowego drewnianego pajacyka podróżującego po świecie. Spotkało go tam mnóstwo – nie zawsze miłych – przygód, które jednak wiele go nauczyły. Ciekawą pozycją programu jest spektakl sensoryczny Fundacji Sztuki Ciała z Warszawy „Łowca na tropie owadów”. Aktorzy ubrani w zjawiskowe kostiumy wcielą się w ćmę, komara, muchę… i poprowadzą w sensoryczny świat owadów. Przewodnikiem w tej podróży po bezdrożach fantazji będzie Tropiciel Owadów, ekscentryczny podróżnik, entomolog-amator.

Filmowo

Kino Pałacowe w ramach Wakacji na Dworze przygotowało pokazy filmowe „Poranki dla dzieci” w każdą sobotę i niedzielę o g. 12. W repertuarze znalazły się ulubione propozycje najmłodszych, m. in. „Kicia Kocia”, „Arka Noego. Ahoj przygodo!”, „Yuku i magiczny kwiat”, „Wielka przygoda Niny” oraz „Basia”.

Warsztatowo i sensorycznie

Taniec kreatywny, warsztaty przyrodnicze, hobby horse, a może przygoda z ceramiką? To wszystko w letnim programie Wakacji na Dworze dla dzieci już od 3 roku życia. Idealną propozycją dla najmłodszych jest warsztat tańca kreatywnego dla dzieci – poranna gimnastyka, ale również warsztat ceramiki. Dla nieco starszych warsztaty tworzenia unikalnych ekosystemów w szklanych słoikach, ale także upcyclingowe warsztaty szycia koników na patyku.

Wakacje na Dworze zakończą się na Dziedzińcu Zamkowym spektaklem „Szałaputki” poznańskiego Teatru Ryle i potańcówką pod tytułem „W koło z nami kręć” Zespołu Kukaj Kukawko z Wrocławia. Szczegółowy program i informacje o biletach na stronie www.ckzamek.pl.

wakacje na dworze
Wakacje na dworze / materiał partnera

Czytaj także: Pokażą, jak odnaleźć spokój w miejskim zgiełku. „Wszystko to kwestia zaprojektowania”

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl