Pierwsze zwycięstwo Warty Poznań w I lidze

1-0 wygrała Warta Poznań ze Stalą Mielec w ramach pierwszoligowych rozgrywek. To bardzo dobry udany start beniaminka Nice 1. Liga. Po dwóch spotkaniach Warta nie przegrała meczu i swoim koncie 4 punkty.

Warta Poznań niestety znów musiała  zagrać w Grodzisku Wielkopolskim, bo stadion przy Drodze Dębińskiej nie jest cały czas przystosowany do pierwszoligowych rozgrywek. Ale mimo tych kłopotów piłkarze Warty w spotkaniach ligowych prezentują się nieźle . Tym razem zmierzyli się ze Stalą Mielec.  Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy. Gola dla Warty zdobył Krzysztof Biegański.

W drugiej połowie goście starali się odrobić stratę, stwarzali sporo sytuacji, ale wyrównać im się nie udało. Piłkarze z Mielca nie wykorzystali nawet rzutu karnego. W 71. minucie, jedenastkę zmarnował Bartosz Nowak.

Za tydzień warciarze po raz pierwszy w tym sezonie zagrają na wyjeździe. Zmierzą się z Puszczą Niepołomice, która w trzech meczach zdobyła 6 punktów.