Tęczowy przejazd rowerowy

Kilkudziesięciu rowerzystów wzięło udział w tęczowym przejeździe ulicami Poznania. Rajd otworzył Poznań Pride Week 2018. Impreza potrwa do 11 sierpnia, a jej zwieńczeniem będzie Marsz Równości.

Uczestnicy przejechali Wartostradą i ulicami miasta. Spotkanie zakończył grill nad Wartą. Wydarzenie zabezpieczało kilkunastu funkcjonariuszy policji.

Kochamy rowery, a naszą tradycją jest tęczowy przejazd rowerowy na początek Poznań Pride Week! – mówili organizatorzy.

W programie rozpoczynającego się dziś Poznań Pride Week 2018 znalazło się wiele innych wydarzeń. Na ul. Zamkowej po raz kolejny odbędzie się tęczowa impreza w klimacie londyńskiej dzielnicy Soho. Swoją premierę będzie miał przygotowany przez Laboratorium Ma(g)daleny Anny spektakl o wykluczeniu kobiet, a w poznańskich kinach studyjnych będzie można obejrzeć najlepsze filmy o tematyce LGBT+, m.in. nagrodzone Oscarem “Tamte dni, tamte noce”. Na zaproszenie Grupy Stonewall do Poznania przyjadą organizatorzy Pride’u w Kijowie, którzy opowiedzą o sytuacji osób LGBT+ na Ukrainie. Zostanie również zorganizowany wyjątkowy wieczór Queer Night z występami najlepszych polskich artystów queerowych.

Jak przekonują przedstawiciele Grupy Stonewall, to będzie największy Marsz Równości w historii Poznania. Marsz odbędzie się 11 sierpnia. Promuje go spot z polonezem w koszulkach z tęczowym godłem.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl