93 miliony złotych na pediatrię w Poznaniu

Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu dostał 93 miliony złotych na rozwój pediatrii. Pieniądze pozwolą na stworzenie, między innymi, oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży.

Fundusz Medyczny dla 14 placówek

Prezydent Andrzej Duda i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili w poniedziałek wyniki naboru konkursu na pediatryczną infrastrukturę strategiczną w ramach Funduszu Medycznego. Składa się on z czterech subfunduszy: infrastruktury strategicznej, modernizacji podmiotów leczniczych, rozwoju profilaktyki oraz terapeutyczno-innowacyjnego. Wśród 14 wyłonionych placówek medycznych w całym kraju znalazł się Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera. Pieniądze trafią do oddziałów: chirurgii, kardiologii, nefrologii, otololaryngologii i diabetologii oraz psychiatrii.

93 miliony dla pediatrii w Poznaniu

93 miliony trafią do Poznania na rozwój pediatrii. W Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego powstanie 5 nowych komórek. Placówka stawia przede wszystkim na diagnostykę i rehabilitację kardiologiczną. Ponadto pojawi się dzienny oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży, poradnia psychologiczna i poradnia dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński przywołał dziś cytat Janusza Korczaka, mówiąc: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Właśnie dlatego tak ważny jest rozwój pediatrii, która stawia na zdrowie najmłodszych. Przypomniał także, że podczas pierwszej fali Covid-19, to właśnie Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera był jedynym w Poznaniu, który przyjmował dzieci chore na koronawirusa.

 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl