Warta wypłynęła ze strefy spadkowej

3 punkty z Wrocławia wywożą piłkarze Warty Poznań. Na wyjeździe pokonali Śląsk Wrocław 2:0.

To nie był ładny mecz w wykonaniu Warty Poznań, były momenty, jak ten pod koniec meczu, że piłkarze Zielonych skupili się tylko na wybijaniu piłki z własnego pola karnego. Obrona była jednak na tyle skuteczna, że nie pozwoliła, aby piłkarze Śląska zagrozili bramce Adriana Lisa.

Mecz już na samym początku ułożył się dla Warciarzy. W 10 minucie po dośrodkowaniu Miłosza Szczepańskiego piłkę z rąk wypuścił bramkarz Śląska dopadł do niej Enis Destan i było 1:0 dla Zielonych. Piłkarze Śląska próbowali odrobić straty, ale obrona Warty nie pozwalała na wiele piłkarzom z Wrocławia.

Druga połowa nie różniła się zbytnio od pierwszej. Piłkarze Śląska atakowali a Zieloni skutecznie się bronili. Do tego strzały wrocławian były niecelne. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Belg Milan Corryn, który wykończył indywidualną akcję Kajetana Szmyta.

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Warty Poznań. Była to czwarta wygrana Zielonych na wyjeździe a to oznacza, że Warciarze są najlepiej punktującą drużyną Ekstraklasy na delegacjach.

Po tej wygranej Warta wydostała się ze strefy spadkowej i po 11 meczach ma 14 punktów. Za tydzień Warta znów zagra na wyjeździe, tym razem jej rywalem będzie Legia Warszawa.