2 miejskie firmy wezmą udział w odbudowie Ukrainy. Poznań dołączył do grona takich miast jak Rzym, Paryż, Bruksela, Helsinki czy Berlin

Poznań wraz z innymi miastami Europy weźmie udział w odbudowie Kijowa po zakończeniu wojny. Dla firm ze stolicy Wielkopolski to szansa na rozwój i wejście na nowy rynek.

ODBUDOWA KIJOWA

Chociaż wojna na Ukrainie cały czas trwa, działania europejskich sojuszników skupiają się nie tylko na bieżącym wsparciu dla broniących swojej ojczyzny przed rosyjską napaścią, ale również na planach odbudowy po zakończeniu walki. Poznań dołączył do grona takich miast jak Rzym, Paryż, Bruksela, Helsinki, Berlin czy Wilno które zadeklarowały swoją pomoc. Wczoraj memorandum w tej sprawie podpisał Jacek Jaśkowiak.

Prezydent Poznania stwierdził, że w odbudowie miasta mają wziąć udział zarówno spółki miejskie jak i prywatne firmy. Wśród tych pierwszych wymienił Modertrans oraz Grupę MTP. Podczas spotkania w Brukseli pojawił się mer Kijowa, Władimir Kliczko, który spotkał się z prezydentem Poznania.

DWIE MIEJSKIE SPÓŁKI

Jeśli miejskie spółki, które wymienił poznański polityk faktycznie zaangażują się w odbudowę Kijowa, zyskają na tym nie tylko mieszkańcy stolicy Ukrainy ale sam Poznań. Modertrans Poznań, to przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji tramwajów oraz naprawie autobusów. Specjaliści z poznańskich i biskupickich zakładów mogliby dostarczyć pojazdy, które mieszkańcy stolicy Wielkopolski dobrze znają. Po poznańskich torowiskach kursują wszystkie trzy modele produkowane przez Modertrans: Alfa, Beta oraz Gamma.

Grupa MTP to miejska spółka, która głównie zajmuje się prowadzeniem Międzynarodowych Targów w Poznaniu, jednak obecnie spotkania członków poszczególnych branży to nie tylko pokazy i wystawy ale również fora biznesowe i m.in. w tym sektorze poznańska firma mogłaby wesprzeć odbudowę Kijowa.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl