Szykują się huczne obchody wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Gdzie będzie można odebrać flagę?

Za niecały miesiąc wielkopolanie będą obchodzić 104 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Urząd Marszałkowski szykuje z tej okazji akcję promocyjną. W pięciu miastach staną miasteczka powstańcze a do mieszkańców trafi kilka tysięcy flag.

MIASTECZKA POWSTAŃCZE

W ramach przygotowań do świętowania wybuchu powstania w pięciu wielkopolskich miastach staną specjalne miasteczka. Mieszkańcy będą mogli w nich przenieść się na chwilę do 1918 roku i zobaczyć, jak wyglądało powstanie oczami jego uczestników. Wśród atrakcji pojawi się obóz wojskowy, salonik prasowy oraz zakłady rzemieślnicze. Goście będą mogli zrobić sobie zdjęcia z rekonstruktorami oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Miasteczko w każdym z pięciu miast będzie funkcjonowało przez jeden dzień. Jako pierwsi, 9 grudnia z atrakcjami będą mogli zapoznać się mieszkańcy Piły. Następnie rekonstruktorzy odwiedzą Leszno (10.12), Kalisz (11.12) i Konin (17.12). Ostatnim przystankiem będzie Poznań. Miasteczko stanie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich obok Jarmarku Świątecznego, 19 grudnia. Poznaniacy będą mogli odwiedzać je od godziny 14.00 do 18.00.

FLAGI POWSTAŃCZE

Podczas pobytu miasteczka w poszczególnych miastach mieszkańcy będą mogli odebrać też powstańcze flagi. Ta akcja cieszyła się dużą popularnością w zeszłym roku, kiedy po raz pierwszy rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego obchodzono jako święto narodowe. Władze samorządu zdecydowały się na rozdawanie flag również teraz.

Ponieważ w ubiegłym roku zaproponowana przez nas akcja rozdawania mieszkańcom Poznania powstańczych flag spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, będziemy ją kontynuować. Chcemy nadać jej szerszy wymiar i dlatego tegorocznej kampanii promocyjnej towarzyszyć będzie hasło  WywieśMY flagi dla Powstańców! – tłumaczy Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl