14 i 15-latek skatowali 70-latkę. Pierwsze uderzenie było w głowę

70-latka wracała do domu o zmroku. Nagle poczuła silne uderzenie w głowę, potem dalej ją bito. Sprawcy uciekli i zabrali jej torebkę.

ROZBÓJ

Na 70-letnię kobietę napadło dwóch nastolatków, gdy szła ulicą Spokojną w Wałczu. Najpierw wymierzyli jej silny cios w tył głowy, tak silny, że kobieta upadła. Potem dalej ją bili, aż w końcu zabrali torebkę i uciekli. Napadniętą staruszką zaopiekowała się kobieta, która usłyszała krzyki i wołanie o pomoc.

Sprawcy ukradli torebkę z zwartością pieniędzy, dokumentów, telefonu komórkowego i biżuterii – informują policjanci z komendy powiatowej w Wałczu.

ZATRZYMANI

Nieletni agresorzy zostali szybko namierzeni przez policyjnych kryminalnych. Jak się okazało, wcześniej wszystko zaplanowali.

Rozbój należy do najgroźniejszych przestępstw. To postać kradzieży, do której dokonania sprawca używa drastycznych metod, jak chociażby przemoc – komentują policjanci z Wałcza

14 latek i o rok starszy jego kolega odpowiedzą za popełniony czyn karalny, a zachowanie ich oceni Sąd Rodzinny i Nieletnich. Policjanci odzyskali już część przedmiotów należących do pokrzywdzonej.

Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl