Nowa gra terenowa w Poznaniu. “Śladami Powstania Wielkopolskiego”

Czteroosobowe drużyny przeniosą się do poprzedniego stulecia. Gra nawiązywać będzie do historycznych wydarzeń związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Drużyny można rejestrować do czwartku do godziny 15:00.

HISTORYCZNE WYDARZENIA

To już druga edycja tej wyjątkowej gry terenowej. Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju przygotowało ją w ramach obchodów 104. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i związanego z nim święta narodowego. Gra nawiązywać będzie do historycznych wydarzeń z tamtego okresu. W całości odbędzie się na Piątkowie.

ZESPOŁY

Jest to wydarzenie nieodpłatne i darmowe. Gra skierowana jest do osób w każdym wieku, choć organizatorzy szczególnie zapraszają rodziny z dziećmi. Aby wziąć w niej udział, najpierw trzeba zebrać maksymalnie czteroosobowy zespół. Należy pamiętać, aby jedna z osób była pełnoletnia i pełniła rolę kapitana. Niepełnoletni muszą otrzymać zgodę rodzica.

SZCZEGÓŁY ROZGRYWKI

Dodatkowe wymagania co do członków zespołu, jak i szczegóły dotyczące rozgrywki otrzymają zespoły, które zarejestrują się do gry. Można to zrobić TUTAJ [KLIKNIJ]. Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 stycznia do godziny 15:00. Zagrać będzie można 7 stycznia w godzinach od 11:00 do 17:00. Warto pamiętać, że rozgrywki nie trzeba zaczynać już o godzinie 11:00.

„Nie należy dłużej czekać”… to hasło przekazywano sobie z ust do ust 27 grudnia 1918 roku. Stanowiło ono wezwanie do Powstania, które przyniosło Wielkopolsce wolność po okresie zaborów i przynależność do odradzającego się Państwa Polskiego. Czy i Ty podejmiesz to wyzwanie? Rekrutujemy ochotników do armii powstańczej! – wprowadzają w klimat organizatorzy.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl